Угорщина стоятиме на своєму, доки її меншину в Україні не задовольнять

Павло Клімкін та Петер Сійярто

Павло Клімкін та Петер Сійярто

Павло Клімкін і Петер Сійярто.

Спікер Міністерства закордонних справ України Маріанна Беца також додала, що Клімкін на зустрічі з Сійярто заявив: «Угода про асоціацію — це шлях реформ, вона важлива для українських громадян, в тому числі і угорського походження».

Зі слів Сійярто, консультації з українською стороною можуть бути результативними лише за умови, якщо в Києві переглянуть на законодавчому рівні статтю сьому освітнього закону, яка, на переконання угорської влади, «утискає» мовно-освітні права національних меншин в Україні.

Україна передала вказаний закон на експертизу до Венеціанської комісії, чия оцінка повинна поставити крапку в дискусіях навколо української реформи освіти.

В інтерв'ю угорському телебаченню щодо освітнього закону міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін нагосив, що Україна не має наміру асимілювати, позбавити ідентичності чи мови угорську меншину.

За інформацією відомства, також було підтверджено візит міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога до України 19 жовтня.

Він додав, що метою Угорщини є не війна заяв чи обмін дошкульними зауваженнями, а досягнення таких домовленостей, згідно з якими українські угорці матимуть ті самі мовно-освітні права, як і до ухвалення нового закону про освіту.

У «Твіттері» Клімкін заявив, що резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи щодо українського закону «Про освіту» — «не поразка і не перемога».

Він наголосив, що Україна і Угорщина по-різному дивляться на цей закон, так само й бачення закарпатських угорців щодо закону відрізняється від бачення Києва.

Павло Клімкін та Петер Сійярто

Павло Клімкін та Петер Сійярто

Інші новини