У США заарештували українську активістку під час протесту

Посольство України у США засудило проведення концерту у Вашингтон

Посольство України у США засудило проведення концерту у Вашингтон

У Вашингтоні поліція заарештувала активістку української діаспори Олексу Чопівську.

На пікет дівчина вийшла під стіни Національного собору, передає «Голос Америки» в соціальній мережі Facebook.

На ньому, серед багатьох, був присутній диригент Валерій Георгієв, піаніст Денис Мацуєв, які підтримали президента РФ Володимира Путіна і анексію Криму. Обидва з них у 2014-му році підписалися під листом на підтримку загарбання Росією українського півострова Крим та політику Путіна щодо України.

Відзначається, що охорона собору попросила жінок покинути територію. Олекса, яка навчалася в приватній школі для дівчаток при соборі, відстоювала своє право залишатися на території рідної для неї організації. У підсумку охорона викликала поліцію. Там на неї склали протокол і відпустили.

Жінці, яка очолює Американський центр за європейську Україну і є головним виконавчим директором та засновником Транснаціональної освітньої групи і директором Програми світової економіки в Інституті Аспена, буде на рік заборонено заходити на територію собору.

Чопівську звинуватили у незаконному проникненні на приватну територію і заборонили заходити на територію собору протягом року. Вона має намір оскаржити звинувачення в суді. Вона відкрита для всіх. Звучить, ніби я перелізла через паркан.

Чопівська розповіла, що в місцевому поліцейському відділку її протримали близько п’яти годин, після чого відпустили. «Для мене це як другий дім», — зазначила активістка.

«Вчорашній концерт рекламували як 'Концерт за єдність'". Однак, Росія розв’язала агресію в Україні і Грузії. «Росія тепер вважає, що вона може розв’язувати війни, порушувати міжнародне право втручатися у вибори за кордоном, та її все одно будуть вітати в Америці», — говорить Чопівська. Вони викрикували «Не пий чай з КГБ», «Ганьба» та інше відвідувачам концерту, які могли їх почути лише з вікон своїх машин.

Посольство України у США засудило проведення концерту у Вашингтон

Посольство України у США засудило проведення концерту у Вашингтон

Інші новини